Vodní záchranáři z Klatov zahájili novou sezonu ziskem dvou zlatých medailí

Na začátku druhé poloviny září se v městském bazénu v Mladé Boleslavi uskutečnily úvodní závody nové sezony v záchranářských disciplínách. Klatovský klub vodních záchranářů do města ve Středočeském kraji vyslal osmičlennou výpravu, a ta si tam vedla výborně.

Závodníci soutěžili ve čtyřech individuálních disciplínách a ve dvou štafetových závodech. Individuální závody se skládaly z těchto částí: 100 metrů plavání s překážkami, 100 metrů tažení modelu s pásem a ploutvemi, 100 metrů záchranný polohový a 100 metrů tažení modelu s ploutvemi. Všechny tyto disciplíny se sečetly a klatovští záchranáři si domů přivezli krásná umístění.

Nejúspěšnější byly Iveta Bezpalcová s Natálií Hájkovou, které si z Podzimní ceny Mladé Boleslavi odvezly medaili nejcennějšího lesku, každá ve své kategorii. Nela Kalivodová s Klárou Sýkorovou bojovaly ve stejné kategorii a získaly šesté, respektive dvanácté místo. Stejnou příčku jako Nela Kalivodová přivezla i její kamarádka a parťačka Karolína Hnátová.

Velkou pochvalu zaslouží také klatovští kluci, kteří se Mladé Boleslavi neztratili. Martin Trnka vybojoval ve čtyřboji skvělé čtvrté místo a hned za ním skončil jeho kolega Jakub Hnát. Desátou příčku pro sebe ukořistil Tomáš Nushart.

Nejmladší účastník klatovského klubu vodních záchranářů byl v Mladé Boleslavi Jakub Šnejdar, který statečně bojoval až do samotného konce a obsadil krásnou třináctou pozici. Skvělého umístění dosáhlo i klatovské družstvo, které ve složení Natálie Hájková, Jakub Hnát, Tomáš Nushart a Martin Trnka bylo páté. Všichni záchranáři domů na západ republiky ze závodů dorazili s nadšením a doufají, že si další závody užijí stejně jako ty v Mladé Boleslavi.

Převzato z: https://klatovsky.denik.cz/ostatni_region/vodni-zachranari-z-klatov-zahajili-novou-sezonu-ziskem-dvou-zlatych-medaili-2023.html