Soustředění s bývalým olympionikem

Za klatovskými vodními záchranáři přijel v pátek 7. 4. 2023 jeden z nejúspěšnějších plavců v historii českého plavání Květoslav Svoboda ze Znojma. Vicemistr světa i Evropy, trojnásobný olympionik a vlajkonoš české výpravy na OH v Athénách 2004.

Velikonoční soustředění začalo v pátek odpoledne v plaveckém bazénu v Klatovech. Nejdříve jsme se s plaveckou legendou seznámili, poté jsme absolvovali hodinu a půl dlouhý trénink, který začal rozcvičením pod odborným vedením pana Svobody. V sobotu ráno začal náš společný program na bazénu, kdy jsme opět trénovali plavání a naši záchranáři panu Svobodovi předvedli záchranné cvičení s figurínami. Později s nimi absolvoval i prohlídku Klatov a samozřejmě i katakomb. Po obědě následovalo kondiční cvičení v tělocvičně, kdy nám bývalý olympionik ukázal posilovací cviky a stabilizační cviky, které jsou pro děti hodně důležité. Poté přijeli i rodiče a všichni jsme si poslechli velmi zajímavou přednášku p. Svobody o stravě, posilování a plavání. Nedělní trénink byl zakončen natáčením p. Svobody dětí ve vodě, aby jim následně mohl poradit co vylepšit a na co se mají zaměřit, aby se jim pak lépe plavalo.

Děti si soustředění velmi užily. Panu Svobodovi patří velký dík za předávání svých zkušeností. Byl velice vstřícný a ochotný a pro všechny zúčastněné děti i dospělé to byl velký zážitek.
Za zmínku ještě stojí motto p. Svobody, které sdílí na své facebookové stránce a které určitě pomůže malým i mladým plavcům záchranářům v jejich dalším sportovním životě: ,,Ničeho jsem nenabyl lehce, každá věc mě stála nejtvrdší práci. Nehledejte lehké cesty. Ty hledá tolik lidí, že se po nich nedá přijít nikam“.