Nová sezóna zahájena veleúspěšně

V sobotu jsme absolvovali první závody, ve kterých naši borci Karolína Bezpalcová, Natálie Kantová, Natálie Hájková, Iveta Bezpalcová, Radek Bytel a Vojta Štumpf posbírali první kvalifikační body v nové sezóně. Výrazně se prosadila Iveta Bezpalcová, která s přehledem získala celkové 1, místo s maximálním možným součtem 80 bodů ze čtyř disciplín. Velmi pěkně se předvedli i muži, kdy umisťování v první desítce za přispění jejich podstatného zlepšení časů oproti loňské sezoně jim zajistilo zisk 39, respektive 41 bodů Velkým výkonostním skokem se předvedla Natálie Hájková, kdy oproti posledním závodům v loňské sezoně zlepšila své výkony u každé disciplíny, a to u jedno 20 a u další dokonce o 50 sekund. Zahanbit se nadali ani naše dvě reprezentantky, tedy Natálie Kantová a Karolína Bezpalcová, jež ve svých kategoriích získaly celková 2. místa, kdy oběma jen těsně uniklo celkové 1. místo. Zejména u těchto dvou byly výsledky jejich rozplaveb vždy velkou neznámou až do dohmatu, který ve dvou případech ze čtyř byl výsledek velmi nejistý. Rozhodčím nebylo co závidět, kdy dohmaty čtyř závodnic byly v rozmezí např. 0,4 vteřiny. Tímto naše děvčata navázala na úspěšné reprezentování České republiky na ME v Itálii, odkud se vrátily na konci září a přispěly svými umístěními na 9., 10., 2x 11 místě a dále kolem středu startovního pole k výraznému bodovému zisku české reprezentace, která vybojovala umístění na 9. místě ze všech zúčastněných zemí. Za zmínku určitě stojí i postup z 5. místa Natálie Kantové v disciplíně Beach Flags, kdy následně v tomto nepředvídatelném závodě ovlivněném mnoha faktory vybojovala v této individuální disciplíně celkové 11. místo.

Věřím, že všem závodníkům prospěla k dosažení takto skvělých výsledků i prázdninová příprava, která vyvrcholila soustředěním v Itálii, kde se kondiční přípravou, výcvikem v bazénu i v moři, kde celkově naplavali za 10 dní výcviku téměř 50 km, připravili na letošní sezónu, která při takovémto nasazení, jaké předvedli naši borci v Neratovicích, věřím, že vyvrcholí opět reprezentační účastí na evropském nebo světovém šampionátu.